Уапсен скопјанец од Кисела Вода, поседувал марихуана

На 17.09.2023 во 17.20 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода И.К.(42) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Претходна вестСредба на Пендаровски со германскиот канцелар Шолц во Њујорк
Следна вестРаботнички доби нов сопственик, Џевахир ќе го враќа на победничките патеки