Уапсен скопјанец, полицијата го фатила со дрога

Скопјанец фатен со дрога. Имено, вчера во 20.00 часот полициски службеници од СВР Скопје над клучка ‘’Стопански двор’’ го лишеле од слобода 28-годишниот Г.Ц. од Скопје, затоа што при претрес кај него била пронајдена ‘’прашкаста материја’’.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

.