Уапсена скопската измамничка осудена на 17 години затвор

Полицијата вчера успеала да ја уапси 65-годишната Б. П. од Скопје која се барала за издржување на затворската казна. Во информацијата на МВР се наведува дека таа е упасена на улица “Гостиварска” на подрачјето на Ѓорче Петров.

-Таа се барала по потерница за издржување на казна затвор во траење од 17 години за сторени кривични дела “измами” и “даночно затајување”. Потоа била спроведена во Казнено поправната установа „Затвор Идризово” на издржување на казната, информира полицијата.

Претходна вестСе уште има ресторани што ги прекршуваат протоколите
Следна вестДа престанат да не лажат, не е почната кампањата, а веќе ни ветија две милијарди евра