Уапсени 4 лица во Ѓорче Петров, кај малолетник пронајдена прашкаста материја

Полициски службеници синоќа на подрачјето на Ѓорче Петров, ги привеле Д.П.(20), Д.М.(19) и двајца малолетници, сите од Скопје. Кај нив била пронајдена дрога.

– При претрес во домот на Д.П., извршен со судска наредба, во кој биле затекнати и Д.М. и двајцата малолетници, биле пронајдени и одземени прашкаста материја, семки од растението канабис и дигитална вага, додека кај еден од малолетниците била пронајдена и одземена прашкаста материја, информираат од МВР.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестРоамингот поевтини за 30 отсто, во 2028 година цените ќе бидат исти како дома
Следна вестМилан Радоичиќ пуштен на слобода