Уапсени десетина лица во Тетово и Гостивар поради сексуална експлоатација на дете

Уапсени се десетина лица поради сексуална експлоатација на дете. Полициската акција се спроведува во Тетово и Гостивар.

Од МВР ја потврдуваат акцијата, но детали најавуваат по нејзиното завршување.

Претходна вестМалите честички од пластиката стигнуваат и до мозокот
Следна вестСметката на градот Скопје не е блокирана