Уапсени тројца малолетници на Бит Пазар, со нож се заканувале и ограбувале во Градски парк

Тројца малолетници се уапсени на подрачјето на скопски Бит пазар. Тие под закана со нож ограбиле две лица во Градски парк.

– Денеска (10.11.2023) во 00.20 часот на подрачјето на Бит Пазар од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле лишени од слобода тројца малолетници од Скопје, поради тоа што на 09.11.2023 околу 23.15 часот во Градскиот парк во Скопје, со закана со остар предмет од две лица одзеле пари.

Со нив бил извршен разговор во присуство на нивните родители, а кај едно од лицата биле пронајдени дел од одземените пари.

По целосно документирање на случајот Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар ќе поднесе кривична пријава за сторено кривично дело „разбојништво“.

Претходна вестПочна првата фаза од покривањето на Усјанскиот канал
Следна вестВМРО-ДПМНЕ: Меџити да не се прави наивен, да каже колку пари дал за ексклузивниот италијански мебел во куќата од „Пуцко Петрол“