Ученичка нападната од својот наставник во скопско село

Ученичка била нападната од својот наставник во скопско село. Случајот во полиција го пријавил нејзиниот татко.

– Вчера во 14.00 часот во СВР Скопје, Ш.Ј.(37) од скопско село пријавил дека неговата малолетна ќерка била физички нападната од нејзиниот наставник Џ.А. од основно училиште во скопско село, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестНапад со нож во француско училиште, убиен професор, напаѓачот извикувал „Алах Акбар“
Следна вестСончево и топло со малку облаци