Ученик од Скопје фрлал со бекатон плочки, со палка расцепил глава на соученик

Основец од Скопје разбеснето фрлал со бекатон плочки по други деца, а на едното, кое само било на поминување односно се упатувало кон автобуската станица за да си оди дома му ја расцепил главата со дрвена палка дознава „Слободен печат“ од свои доброупатени извори од кои дел биле очевидци на насилството.

Вознемирувачкиот настан се случил вчера околу 13 часот и предизвикал паника и загриженост кај родителите.

Претходна вестДелегација на ЕУ: Не е оправдано европското знаме на предлог-законите за коридорите
Следна вестПокачувањата на платите на функционерите ќе ги чини граѓаните 80 милиони денари месечно