Украдени 48 овци

Четириесет и двегодишниот А. А. од гостиварското село Градец, вчеравечер, во 23 часот, во СВР Тетово пријавил дека од неговата штала биле одземени 48 овци, извести СВР Тетово.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

 

Претходна вестИванов: Од Скопје и за Скопје во 1963 година протече мека културна дипломатија, и денеска треба да се работи на таа стратегија
Следна вестГермански министер за финансии: Поминаа годините кога државната каса беше полна