Умерено облачно и студено со слаб ветер

Во Скопје и околината времето денес ќе биде умерено облачно и студено во утринските часови, ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурите ќе се движат од 1 до 12 степени.

На територијата на Македонија, времето денес ќе биде умерено облачно со умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде -6 а максималната 14 степени.

Претходна вестЛов на улични дилери во Скопје, МВР спроведува голема акција
Следна вестХимната „Денес над Македонија се раѓа…“ пред 31 година прв пат згрмела пред странска делегација