Утре без струја делови од Ѓорче Петров, Бутел и Центар

Утре без струја остануваат делови од Ѓорче Петров, Бутел и Центар.

-Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 30.01.2024 година ( вторник ) без електрична енергија ќе останат: – Во периодот од 08.30 до 15.30 часот, корисниците од улиците број 7, 9, 15, 63, 65, 67, 69, 73 и 100 во населба Волково. ( општина Ѓорче Петров ).

Објектите на Вардартурс, Виндија, Радек, Панзеро, Калабрија, Ренотрукс, Домо Софа, Циглана Градба, Фестина, Пхоеникс Ел Фарма, Процентар Салон 29, Експанда ДООЕЛ, Фахрије Љама, Суперауто Контрол, Зекири Митат, Кени Ел Дооел, Технокомерц -Љубомир Крстиќ, Електроанастасиади, Интеграл-99, Еликсир ДООЕЛ, Универзал комерц, Дигитал Центар ДОО, Павлески Васил, Фригофуд, Промис ДООЕЛ, Еуробулс, Европалек Фарма, Феникс Фарма ДООЕЛ, Бако и Енмон, дел од корисниците од ул. 1550, како и дел од корисниците од крак на ул. Јадранска Магистрала кон ул.1550. ( општина Бутел ).

Во периодот од 09.00 до 14.00 часот, дел од корисниците лоцирани околу каналот во близина на Стопански Двор. ( општина Ѓорче Петров ).

– во периодот од 09.00 до 15.00 часот, корисниците од ул. Самоилова поточно објектите лоцирани на главната улица околу Сирма. ( општина Центар ), информираат од МВР.

Претходна вестДете прегазено во Арачиново
Следна вестЕксперимент во Германија, се воведува четиридневна недела за исти плати