Утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје, односно Единицата за безбедност на патниот сообраќај на 09.09.2023 (сабота), поради меѓународниот фудбалски натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија и Италија, ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќај за безбедно и непречено одвивање на сообраќајот информира МВР.

Од тие причини, сообраќајот по сообраќајниците околу националната арена „Тодор Проески“ во Скопје ќе се одвива со посебен режим.

 

 

 

 

Претходна вестЗапрен автомобил се придвижил и го усмртил сопственикот
Следна вестСо нова опрема во ГОБ „8-ми Септември“ ќе се намали чекањето за мамографија, ултразвук и томографија