Силно невреме со град ги зафати Босна и Србија

Силно невреме со град кој направи штети ги зафати Босна и Херцеговина и Србија. Предупредување за силен дожд и ветер е издадено и во Хрватска.

Во БиХ според објавите на социјалните мреж и во медиумите градот бил со големина на тениско топче. Оштетени се автомобили.

Градовите и регионите меѓу Бањалука, Тузла и Брчко, како и поширокото подрачје на Бијелина се на удар на невремето.

Силен град ја погоди Србија. Најпогодено беше во градот Крупањ, во близината на границиата со БИХ, јавија српските медиуми.

Претходна вестМицкоски: Ќе ја кажам срамната придавка пред заклетвата но се додека сум жив ќе правам се оваа неправда да ја исправам
Следна вестЦУК: Вкупно 2.699 повици за помош, во Скопје и во Тетово оштетени автомобили и куќи, паднати дрвја, одрони на патишта…