Владата ќе ја одржи првата седница

Денеска во просториите на Владата ќе се оддржи првата владина седница на новиот состав, на која ќе стане збор за предлогот за линеарно зголемување на пензиите како и за именувања на раководни кадри во неколку државни институции.

По завршување на седницата, јавноста ќе биде информирана преку соопштение за донесените одлуки, информираа од владината прес-служба.

Претходна вестМицотакис го информирал Европскиот Совет за „директното прекршување на Договорот од Преспа од претседателката и премиерот на Северна Македонија“
Следна вестОтстранета голема дива депонија во непосредна близина на амбасадата на САД