ВМРО-ДПМНЕ: Анкетите покажуваат дека владата нема никаква поддршка

Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее катастрофа на престојните избори. Тоа ќе биде исход од нивното катастрофално владеење, соопшти денеска ВМРО-ДПМНЕ.

Најголемата опозициска партија наведува дека Анкетите покажуваат дека владата и премиерот немаат никаква поддршка, а Ковачевски е оценет со оценака недоволен еден.

-Лошиот рејтинг на оваа влада предводена од Ковачевски е поради криминалните тендери, поради корумпираноста, поради неправдата, поради матните набавки како таа на битумен, поради тоа што имаме една од највисоките инфлации во регионот, поради најнискиот раст на економијата споредено со регионот, поради растечката сиромаштија и урнисаниот стандард. Владата покаже дека ниту знае, ниту сака да се справува со проблемите на граѓаните, се наведува во соопштението.

Од оваа партија додаваат дека функционерите од власта на СДСМ се фрлени само на криминал и лично богатење. Анкетите, кои и самите ги имаат, им покажуваат дека рејтингот им е во слободен пад.

-Затоа бегаат од соочување со народот и се обидуваат да се задржат уште некој ден повеќе на власт за некој тендер повеќе, се нагласува во обраќањето.

Претходна вест198 казнети возачи, 18 возеле без возачка дозвола
Следна вестСДСМ: Растот на извозот и платите покажува дека македонската економија е стабилна