Во болница донесено четиригодишно дете, било претепано!

Четиригодишно дете од Струмица во тешка состојба било донесено во болница. Лекар констатирал дека детето е истепано.

Вчера во 02.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во Општата болница Струмица во 00.58 часот во тешка здравствена состојба било донесено четиригодишно дете од Струмица, извести МВР.

Детето било пренесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје, каде од лекар било констатирано дека детето било физички нападнато, додаваат од МВР.

За настанот бил информиран инспектор по малолетничка деликвенција од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Центар и Бит Пазар и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Претходна вестСкопје в понеделник ќе остане без градски превоз ако вработените во ЈСП не ја добијат декемвриската плата
Следна вестХекуран Асани и Милан Кораќ назначени за нови директори во М-НАВ