Во Маврово почина малолетник откако врз него паднал бојлер

Малолетник смртно настрада во незгодата што се случила во куќата во Маврови Анови, соопшти полицијата.

МВР информира дека случајот го пријавила мајката.

-На 27.06.2024 во 18.00 часот во Полициско одделение Маврово Д.Ѓ. (55) пријавила дека нејзиниот малолетен син се здобил со повреди  и починал откако врз него паднал бојлер во куќата во нас. Маврови Анови. За настанот бил известен јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од ОВР Гостивар, стои во соопштението.

Претходна вестГолем одрон го блокира патот Прилеп-Кавадарци
Следна вестУжас во Тетово: Жена пријавила дека нејзиниот поранешен сопруг ја силувал нивната малолетна ќерка