Во „Порше“ најдено оружје кое потекнува од кривично дело

На 02.02.2024 во 21.40 часот во близина на с.Камењане, тетовско, полициски службеници од СВР Тетово – Полициско одделение Камењане го лишиле од слобода Ш.Ф.(28) од Гостивар.

-При преглед во возилото „порше“ со гостиварски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени и одзмемени пиштол „Застава“ калибар 7,62мм, рамка со куршуми, нож и други предмети кои потекнуваат од кривично дело, информира МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестТешко повреден возач, излетал од улица
Следна вестРеми за Алкалоид на последната контрола во Стара Пазова