Во Скопје казнети 202 возачи, 18 биле без возачка дозвола

На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 202 мерки, во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот што ги спроведува Министерството за внатрешни работи.

а возење без возачка дозвола изречени се 18 санкции, 13 мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, 65 санкции за непрописно паркирани возила, а 49 возила се подигнати од „пајак” службата, додека 21 санкција за неносење заштитна маска, се наведува во информацијата.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

пелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, се наведува во соопштението.

Претходна вестЦентарскиот „пајак“ си сплете мрежа кај 242 несовесни возачи
Следна вестУбаво, Општина Гази Баба додели 910 таблет компјутери за ученици од ранливи категории