Возач со автомобилот удри во 77-годишен мотоциклист во Штип

Вчера на улицата „Гоце Делчев“ во Штип, автомобил удри во мотоцикл „баотиан’ со штипски регистарски ознаки, управуван од М.Т.(77) од Штип, по што возачот го напуштил местото.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во Клиничка болница Штип, објави МВР во дневниот билтен.

Се работи на расчистување на случајот.

Претходна вестНа 25 јуни во Слоештица ќе се одбележи 90-годишнината од раѓањето на Петре М. Андреевски
Следна вестМицевски со повик до турските партии да бидат дел од новата влада