Возило излета од коловоз во Бутел, повредени три лица

Три лица се повредени во сообраќајна незгода што се случила вчера на подрачјето на скопската општина Бутел.

МВР информира дека на 07.07.2024 во 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Александар Урдаревски“ во Скопје, патничко возило „Фиат стило“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.П.(27) од с.Кучевиште, скопско, излетало надвор од коловозот.

-Во несреќата М.П. се здобила со тешки телесни повреди, а сопатничката Б.П.(49) и еден малолетен сопатник, двајцата од с. Кучевиште се здобиле со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, се наведува во соопштението.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, информираат од МВР.

Претходна вестПрво регистрирање на лоби организација во Македонија
Следна вестТиквеш ги пушти во продажба билетите за соочувањето со Бреидбалик во Скопје