Возило удри во бетонски столб во Штип, повредено седумгодишно дете

Синоќа во 19,10 часот било пријавено дека во Штип, на улицата Брегалничка, „фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки управуван од З.Х.(48) од Штип удрил во бетонски столб. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката во возилото Џ.Х.(40) и уште еден сопатник на седумгодишна возраст, кои се пренесени во Клиничката болница во Штип. Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР-Штип.

Претходна вестЕдвај чекам да ја изберат владата, па да дојде милијардата евра инвестиции
Следна вестВо читална само со маска, ќе се ограничува и бројот на посетители