Возот за Гевгелија удрил во возило во Драчево

Во 17.15 часот, патничкиот воз што сообраќа на релација Скопје – Гевгелија, на излезот од станицата „Драчево“ на патничкиот премин удрил во патничко моторно возило, информира Регионалниот ЦУК Скопје.

Незгодата се случила на преминот што е обележан со светлосна и звучна сигнализација,

Според информациите до ЦУК, во возилото бил само возачот и нема настрадани.

На местото на несреќата, покрај Итната медицинска помош, биле од полицијата, а и Комисија од МЖ.

Претходна вестСДСМ: Само Мицкоски и Чак Норис можат за два дена власт да донесат нова инвестиција, доста се китите со туѓи перја
Следна вестВечерва на Скопско лето, концерт на фаготистот Зоран Митев