Возрасни и малолетници се тепале во скопски Карпош

Тепачка меѓу двајца возрасни и двајца малолетници се случила изминатиот викенд во скопски Карпош. И малолетниците и возрасните се од Скопје.

– На 11.11.2023 во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во круг на факултет на подрачјето на Карпош, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу И.С.(48), М.М.(55) и двајца малолетници, сите од Скопје, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, додаваат од полицијата.

Претходна вестСловенија го забрани енергетскиот пијалак кој е доста популарен кај младите во Македонија
Следна вестОд Газа евакуирани и последните двајца македонски државјани