Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Времето денес во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне до 25 степени.

И во останатиот дел од Македонија времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 13, а максималната ќе достигне од 20 до 26 степени.

До крајот на оваа седмица ќе се задржи сончево време со студени утра, а релативно топло преку денот.

Претходна вестПод мотото „Непокор и слобода“ се одбележува 11 Октомври
Следна вестВолкановски повторно ќе се бори со Махачев, доби прилика за одмазда