Времето денес променливо облачно со засилен ветер

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со засилен, повремено силен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне до 9 степени.

И во останатиот дел од Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен, повремено силен ветер, над 80 километри на час од северозападен правец. На повисоките места и на планините ќе има слаби локални врнежи од снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 7, а максималната ќе достигне од 3 до 12 степени.

Утре ќе се задржи студено време со умерен до засилен северен ветер. Во наредните денови времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст.

Претходна вестМицкоски: Владата за 6 години потроши повеќе од 25 милијарди евра, а од ветеното ништо не испорача
Следна вестКрсте Мисирков: Ја напишал книгата „За македонцките работи“ која не била по ќеф на Бугарија, Србија…