Времето денеска сончево и топло

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 14, а максималната од 21 до 27 степени.

Во Скопје, слично време со слаб југозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне до 23 степени.

Во следните денови ќе продолжи периодот на релативно топло време за овој период од годината.

По одделни котлини ќе има појава на утринска магла, а кон средината на неделата се очекуваат локални врнежи од дожд.

Претходна вестЖителите на Лисиче ќе плаќаат комуналии за изградба на објекти намалени за 50 отсто
Следна вестКазнети 481 возачи во Скопје, 79 од нив возеле пребрзо