Времето денеска студено и ведро

Во Скопје времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со умерен до засилен северен ветер, особено претпладне. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне 10 степени.

И во останатиот дел од Македонија времето ќе биде ведро и студено време. Претпладне ќе дува засилен северен ветер, кој во попладневните часови ќе слабее, а најдолго ќе се задржи долж Повардарието, информираат од УХМР. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 6, а максималната од 6 до 13 степени.

Во понеделник ќе преовладува сончево време со студено утро, а дневната температура ќе се зголеми. Од вторник следува период на претежно облачно време со локални врнежи од дожд кон крајот на денот. Пообилни врнежи се очекуваат во среда.

Претходна вестАнгелов порача да не се чепка крстот: Со пријатели од 2001 ќе организирам негова одбрана
Следна вестГрадежник се здобил со повредни на работа, починал во болница