Времето ќе биде сончево и топло до 28 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност, информираат од УХМР. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 28 степени.

Во Скопје претпладне свежо, преку денот сончево со мала локална облачност и со слаб променлив ветер.

Максималната температура ќе достигне 25 степени.

Претходна вестКонцерт „Легендите живеат вечно“ во Македонска Филхармонија
Следна вестВМРО-ДПМНЕ: Именувањето на Миликије Халими за нов директор на АД Аеродроми спаѓа во рубриката верувале или не