За 24 часа регистрирани 369 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 369 прекршоци, соопшти МВР.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

 

Претходна вестВо Охрид 78 активни случаи на коронавирус, во Струга двојно повеќе
Следна вестФилипче: Во тек е реновирање на Клиниката за максилофацијална хирургија