За неносење маски казнети 385 граѓани 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење личназаштита на лице регистрирани се 385 прекршоци, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со Ковид -19.

Претходна вестИм се бендисал столб за улично осветлување во Чаир па си го пресекле
Следна вест78-годишен велосипедист од Долно Лисиче удрил во ограда и починал