Загина мотоциклист во Прилеп

На 20.10.2023 во 13.20 часот било пријавено дека во Прилеп, на ул.„Народен херој Орде Чопела“, мотоцикл „кимко“ управуван од Љ.П.(44) од Прилеп удрил во заден дел од товарно моторно возило „ман“ со прилепски регистарски ознаки, паркирано од Р.П.(43) од Прилеп.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, по што бил пренесен во Градската болница Прилеп, каде им подлегнал на повредите. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Претходна вестПретрес во Кичево, пронајдена дрога
Следна вестСо возило удрен велосипедист во Тетово, возачот побегнал