Залутан куршум завршил во двор на скопјанка од Чаир

На 28.09.2022 во 13.30 часот во Полициската станица Чаир, Р.С.(69) од Скопје пријавила дека околу 13.00 часот во дворот од нејзината куќа на подрачјето на Чаир забележала залутано зрно од огнено оружје.

Повредени лица нема, а увид извршила екипа од СВР Скопје.