Земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина

Босна и Херцеговина синоќа по полноќ ја погоди послаб земјотрес со јачина од 2,9 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот беше на околу 50 километри од Зеница и четири километри од местото Прозор Рама на длабочина од четири километри.

„Се разбудив од спиење. Тресење како вибрација“, „Се чувствуваше малку“, „Прво пукна како топ, а потоа затресе. Ужас и страв“ „Експлозија во земја, потоа благо тресење на просторијата, многу лошо чувство“, коментираат луѓето кои го почувствувале земјотресот.

Претходна вест60-годишник од Куманово нападнал полицаец
Следна вестПретрес во Свети Николе, пронајдена дрога, приведен дилер