Жена нападната од сопругот, свекрвата и золвата

Жена била нападната во скопската населба Чаир од сопругот, свекрвата и золвата!

– Денеска (06.11.2023) во 01.00 часот во СВР Скопје, 38 – годишна жена пријавила дека на 05.11.2023 околу 19.30 часот во домот на подрачјето на Чаир била физички нападната од нејзините сопруг А.И.(46), свекрва С.И.(71) и золва А.И.(43), сите од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вест82-годишник со „Опел“ прегазил 66-годишен велосипедист во Куманово
Следна вестСончево со мала до умерена локална облачност