Жена пронајдена почината во својот дом

Повозрасна жена била пронајдена почината во нејзиниот дом во Скопје. Врз нејиното тело немало траги на насилствo.

– На 06.03.2023 во 20.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот во кој престојува била пронајдена почината С.М.(65) од Скопје, информираат од МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата е предадено за обдукција.

Претходна вестТрите бели лавчиња во скопската Зоолошка градина го прославија првиот роденден
Следна вестПожар во кочанско, починато едно лице и повреден пожарникар