Жител на Сарај загинал на зграда во изградба, паднал низ отворот за лифтот

Утрово, во скопската полиција бил пријавен трагичен настан, кој се случил на улицата Пушкинова.

Имено, во зграда, каде што се изведуваат градежни работи, 37-годишник од скопското село Сарај пропаднал во делот каде што се движи лифтот и починал на самото место.

На локацијата извршен бил увид од екипа од СВР Скопје.

Претходна вестВладата предложи намалување на судската такса за физичките лица
Следна вестКога галиите ќе ги снема од Вардар, ќе остане само ѓубриштето – и, што тогаш?