120 санкционирани возачи во Скопје, 22 возачи на мотоцикл

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (08.06.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 120 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 12 санкции, 22 мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, седум санкции за користење мобилен телефон при возење.

Изречени се три мерки за некористење сигурносен појас, четири санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: СДСМ полека станува изолирана партија
Следна вестДарио Ивановски постави нов македонски рекорд на ЕП во Рим