ПЕНАЛ

Ѓоковиќ не е повеќе на врвот на АТП листата, тронот го презеде Карлос Алкараз

По забраната за влез во САД бидејќи не вакциниран, со што не доби можност за настап на турнирите Индијан Велс и Мајами, Новак Ѓоковиќ...

Калин Ивановски со најдобар ранкинг на АТП-листата, рипна две места

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски се наоѓа на 475 место на АТП листата што е највисок ранг во неговата кариера. Тој оваа недела ја...

Фудбалерите ги почнаа подготовките за натпреварот со Малта, пристигнуваат Елмас, Ристовски и Адеми

Македонските фудбалски репрезентативци започнаа со подготовки за натпреварот против Малта кој ќе се одржи овој четврток. Со овој меч националниот тим ќе го отвори...

ПМФЛ: Шкендија рутински до победа против Скопје

Во последниот натпревар од 24-тото коло Шкендија не дозволи изненадување и рутински го совлада Скопје на гости со 0:2. До водство гостите од Тетово стигнаа...

Динамо се подготвува за последниот меч со Аријан Адеми

Хрватскиот шампион Динамо Загреб пред денешното дерби со Риека (17.30 часот), на социјалните мрежи го поздрави својот капитен, македонскиот репрезнтативец Аријан Адеми, кој ќе...

Нов неуспех на МЗТ Скопје во АБА лигата

Кошаркарите на МЗТ Скопје загубија во клучен натпревар од АБА лигата, на свој паркет од екипата на Игокеа со 78-84. Пресметката од 22. коло беше...

Струга се врати на плус четири пред Шкупи – А. Пандев пак ги сопна...

Апсолутна доминација на гостинските екипи, на денешните натпревари одиграни во фудбалскиот шампионат на Македонија. Совршениот скор на гостите им го расипа Шкупи со ремито...

Македонскиот одбојкар Ѓоргиев ја освои и Централно-европската МЕВЗА лига

Откако го прена пехарот во Купот на Словенија, македонскиот одбојкарски репрезентативец Никола Ѓоргиев се закити со уште една титула оваа сезона. Во Централно-европската МЕВЗА лига, во која...

Николов и Начевски ќе судат меч од осминафиналето на машката ракометна ЛШ

Најдобрата судиска двојка, Славе Николов и Ѓорѓи Начевски доби ново делегирање од Европската ракометна федерација. Николов и Начевски ќе го судат првиот осминафинален натпревар од...

Македонскиот тенисер Калин Ивановски се пласираше во полуфиналето на турнирот во Франција

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски продолжува со извонредните настапи на ИТФ турнирот што се одржува во Франција. Тој успеа да се пласира во полуфиналето откако...