26-годишeн работник тешко повреден во Зелениково

Со тешки телесни повреди се здобил 26-годишно лице вчера при работа во скопско Зелениково.

-Вчера било пријавено дека во Градска општа болница „Свети Наум Охридски“ бил донесен И.Л. (26) од село Смесница, кој се здобил со тешки телесни повреди при работа во Зелениково. На местото на настанот излегле полициски службеници од полициска станица Драчево, а известен е и Трудов инспектор, соопшти полицијата.

Претходна вестЌе има ли полициски час за странските ТВ канали?
Следна вестДенешна панорама од Скопје, ама градот и Шилегов ги нема