МВР: 355 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (29/30.07.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 355 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Претходна вестОткажан Охридскиот пливачки маратон
Следна вестИма ли поголем срам од тоа што градителот на дивиот објект во Чаир државата го бара на оглас?!