53-годишен скопјанец му се заканувал на директор на Агенција за катастар

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Т.Б.(53) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста’’.

Имено, според полицијата, на 22.03.2023 во Подрачното одделение на катастар на недвижности Тетово, пријавениот упатил закани кон Б.Т.(55) – директор на Агенцијата на катастар на недвижности додека извршувал службени работи во присуство на поголем број на вработени.

Претходна вестТепачка меѓу ученици, причината била расправија за девојка
Следна вестГрадоначалникот на Кисела Вода подели хуманитарни пакети на социјално загрозени семејства