600 лица казнети за неносење маски 

Во текот на изминатото деноноќие во Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 600 прекршоци, соопшти денеска МВР.
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.
Претходна вестШилегов открил дека Градот може да функционира и без 47 вработени, а може ли и без 1.200 за кои велеше дека се вишок?
Следна вестСе заканил со нож и одзел 6.000 денари од аптека