Апасиев: Избирањето воен злосторник за премиер е последната шајка во ковчегот на изгубениот СДС

Избирањето воен злосторник за премиер е последната шајка во ковчегот на изгубениот СДС, напиша на својот Фејсбук профил лидерот на Левица Димитар Апасиев. Тој најави кривична за Џафери.

Во продолжение целиот статус на Апсиев:

– Крунисувањето на учката за премиер ќе му го честитаме следната недела со нова кривична пријава (за ускратувањето на пратеничкото право на амандмани).
Туку, најјако у целава ситуација е тоа што и ДПМНЕ у јануари ќе ја гласа Пржинската влада (оти и они ќе имаат министри во истата).

p.s. Избирањето воен злосторник за премиер е последната шајка во ковчегот на изгубениот СДС. После ова, таа партија е осудена на распаѓање и пасокизација, оти нема им да остане ниту еден здраворазумски и воспитан човек, напиша Апасиев.

Претходна вест„Дејли Мејл“: „Зошто никој не зборува за ова место?“ Охридското Езеро е едно од најпотценетите места во Европа
Следна вестПаника во Србија: Се прави контрола на чаеви