Автомобил експлодира пред Влада

Возило во движење експлодираше на булеварот Илинденска. Нема повредени патници. Возачот кој веројатно беше сам, успеа навреме да го напушти автомобилот, а потоа се слушна уште една експлозија.

Пожарникарите интервенираат во гаснењето на пожарот, а полицијата го обезбедува местото.

Претходна вестПри претрес во Прилеп пронајдени оружје и муниција, уапсени две лица
Следна вестДПИ: 4 маркети не ја почитувале владината одлука за замрзнување на цените