Автомобил излета од патот на скопската обиколница, повредени четири лица

Синоќа на обиколницата на Град Скопје, патничко возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ќ.М.(34) од Скопје, излетало од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила неговата сопатничка Н.М.(29), а со телесни повреди се здобиле возачот и сопатниците Х.Р.(27) и Д.С.Р.(19), сите од Скопје, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје.

Извршен бил увид.

Претходна вестПриведени двајца скопјани во Арачиново, едниот побегнал од Идризово
Следна вестЗатвореници криеле дрога и пари во шкафче во прилепскиот затвор и викендичка