Бебе загина во тешка сообраќајка на патот Струмица – Ново Село

Излетување на возилото вчера било кобно за мало бебе кое загинало во сообраќајна несреќа на патот Струмица – Ново Село.

Полицијата соопшти дека на 18.03.2024 околу 12.50 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистрален пат Струмица – Ново Село, делница помеѓу селата Босилово и Турново, патничко возило „фолксваген поло“ со струмички регистарски ознаки, управувано од 40 годишната В.Д.Т. од село Стиник, општина Ново Село, излетало од коловозот.

-Од здобиените повреди починало бебе, кое било превезувано во возилото, а смрт констатирал лекар во Медицински центар Струмица, се наведува во соопштението.

Со телесни повреди се здобиле В.Д.Т. и сопатничката С.Т.(49) од село Доброшинци, струмичко.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа на СВР Струмица.

Претходна вестЗетот на Трамп ќе гради хотел на местото на поранешниот Генералштаб во Белград, Србија ќе добива 22 отсто од добивката
Следна вестАнтикорупционерите отвориле предмет за набавката на хеликоптерите и за амбулантните возила