Бесправно изградиле хотелски комплекс, деловни објекти и базен…, на крајот добиле кривични пријави

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 62-годишниот Л.К. и 72-годишниот С.К., двајцата од Охрид, против 79-годишниот Т.Л. од охридското село Рамне и 52-годишниот Н.П. од струшкото село Драслајца поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправна градба.

-Тие, на катастарски имоти лоцирани во охридското село Рамне, без одобрение за градба и друга соодветна документација и спротивно на Законот за градба, бесправно изградиле хотелски комплекс, деловни објекти и надворешен базен, соопшти МВР.

Претходна вестФормиран Академски сенат на Левица
Следна вестВо Германија активни се над илјада италијански мафијаши