Без струја дел од Центар

Поради планирани прекини во електродистрибутивната мрежа без електрична енергија ќе останат корисници од општина Центар, извести РЦУК – Скопје.

Во период од 08,30 до 14,00 часот, улиците Антоние Грубишиќ, Коле Неделковски, Наум Наумовски Борче и Мирослав Крлежа во општина Центар ќе останат без струја.

Претходна вестСончево и топло со слаб ветер од јужен правец
Следна вестСообраќајот се одвива непречено, по суви коловози