Без струја дел од општина Бутел

ЕВН Македонија АД известува дека денеска без електрична енергија ќе останат делови од општина Бутел.

– во периодот од 09.10 до 14.30 часот, без струја ќе бидат корисниците од населба Радишани и село Радишани во општина Бутел.

Претходна вестМатичните лекари нема да работат од 12 до 16 часот поради убиството на нивниот колега
Следна вестНе е постигнат договор за нова бугарска Влада